Volební Šesterka

Na tomto místě by měl viset volební program. Ten zpravidla vzniká poté, co kandidáti dostanou od svého týmu analýzu voličských skupin a seznam slibů, které chce volič v jeho regionu slyšet. Takový volební program pak může být dobrým vysvědčením kvality analytického týmu, o kandidátovi samotném ale neříká téměř nic. Zkusím vám proto nejprve po pravdě říct z čeho mám já osobně už dlouho radost a co mě naopak trvale trápí. 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Jsem nadšený, jak se naše země a její hlavní město za posledních třicet let proměnily k lepšímu! Ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsme mohli a měli být mnohem dál.

 

Je skvělé, že před před třiceti lety padla vláda jedné strany. Zároveň je skličující, že se naše dnešní vláda opírá o hlasy komunistů a extrémistů a přenechává jim stále více prostoru.

 

Je velkou výhrou, že u nás máme svobodné volby. Jejich vítěz ale nesmí mít pocit, že je mu dovoleno vše a že stojí nad ústavou i nad zákony.

 

Mám velkou radost, že se naše republika rozhodla vrátit mezi nejvyspělejší země Evropy. Někdy mě ale děsí pocit, že současní kormidelníci ztratili kurs.

 

Jsem rád, že máme nezávislou justici a státní správu, ale obávám se, že současná moc by nejradši i je zařadila do svého holdingu.

 

Jsem hrdý na to, že máme nejlepší média veřejné služby ze všech zemí Visegradu, ale trápí mě, jak snadno a rychle o ně můžeme přijít.

Výše uvedená šesterka zjevně není vzorovým programovým prohlášením. Jde o poctivé vyznání mých dlouhodobých postojů. A zároveň závazek, že ty dobré věci budu ze všech sil bránit a s tím, co mně dělá starost, stejně usilovně bojovat.

 

A co pro to hodlám udělat konkrétně?

Senátorské Kvarteto

1.

2.

3.

4.

Rozhodně budu prosazovat větší podíl malých obcí a městských částí na rozpočtovém určení daní. Bez nich budou i nadále odkázány jen na dotace z centra.

 

Okruh kolem Prahy je na mnoha místech spíše okruhem skrze Prahu. Doufám, že najdu dost spojenců na to, abychom přiměli stát vybudovat ještě skutečně tranzitní okruh. Praha se nesmí stát křižovatkou kamiónové dopravy z celé Evropy!

 

Nezávislá média veřejné služby jsou základem demokracie.

Senát musí zabránit přijetí zákonů, která by je o tuto nezávislost připravila.

 

Nový stavební zákon by mohl ulevit občanům a zjednodušit stavební řízení. Bude ale třeba pohlídat, aby nepřipravil samosprávy a občany o jejich vliv na to, co a jak se u nich postaví.

  • Facebook
  • Twitter Sociální Icon

© 2020 Fiedler prof.