Vyhledat
  • David Smoljak

Můj coming out

Aktualizace: 27. úno 2019


Když už to na mě prasklo, nebudu zapírat. Ano, rozhodl jsem se v doplňovacích volbách na Praze 9 kandidovat do senátu.


Důvody jsem měl dva, vlastně tři!


Ten první je, že senát dlohodobě považuju za nepostradatelnou pojistku před nenasytnými dravci moci, kteří si myslí, že když vyhráli volby, patří jim v této zemi vše. A vše nesmí ovládnout nikdo, ani kdyby to byl hotový světec! Což tedy doživotní předseda hnutí nespokojených občanů věru není...


Druhý důvod je, že se dlouhodobě zabývám médii veřejné služby, tedy Českou televizí a Českým rozhlasem. Je nepochybné, že mezi zeměmi Visegradu máme jednoznačně nejlepší televizi i rozhlas veřejné služby! A stejně tak nepochybné je, že těm, co chtějí mít vše pod kontrolou, je nezávislost těchto institucí trnem v oku. A tak jsme svědky různých podivných legislativních nápadů a iniciativ, jak tyto instituce více připoutat ke státu, tedy k vítězi voleb. To senát nesmí dopustit!


A konečně třetí důvod je zcela osobní. Tyto volby budou probíhat v obvodu, kde dlouhodobě žiju a pracuju v zastupitelstvu. A celou tu dobu jako zastupitel prožívám znovu a znovu frustraci z toho, jak pomalu se dají věci měnit k lepšímu, jak neskutečně komplikovaná byrokracie kolem všeho panuje a jak zoufale je každá malá městská část odkázaná na dotace z centra. Jistě, jeden senátor nemůže nic změnit. Ale určitě má na změnu věcí větší vliv, než zastupitel a radní pro územní rozvoj a životní prostředí, kterým v naší městské části v tuhle chvíli jsem.


Tolik můj dnešní coming out k senátním volbám na Praze 9. První kolo proběhne 5-6. dubna., tedy za 45 dnů. Ať už vše dopadne jakoli, pevně doufám, že si na konci budu moc šťastně ulevit:

Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti vyčerpáním… Ale stálo za to!


P.S.: Jo a kdybyste měli čas a chuť mi jakoli pomoct v kampani, dejte prosím vědět, nejlépe do zpráv. Díky moc!

26 zobrazení
  • Facebook
  • Twitter Sociální Icon

© 2020 Fiedler prof.